Program podpory a integrace zaměstnanců a rodinných příslušníků při a po ztrátě dítěte

Tragédie a neštěstí se dějí denně. Často o nich slyšíme nebo čteme. Co když se ale staneme účastníky? Co když to potká nás, naše blízké, přátele, kolegy, zaměstnance….

Co je součástí tohoto programu:

pomoc rodičům a rodinám překonat ztrátu dítěte 

pomoc firmám a školám nastavit komunikaci a harmonogram začlení

školení pro HR a manažery

Jste rodič nebo známý či kolega rodičů, kterým zemřelo dítě a potřebujete okamžitou pomoc nebo si domluvit setkání?

► jsem proškolený poradce s praxí od roku 2021

► podle přání a potřeb rodin je možné osobní setkání, telefonní rozhovor, videorozhovor či jen mailová korespondence

My jsme naším příběhem rodinné tragédie na pár týdnů paralyzovali velmi slušný okruh lidí.

Naše mladší dcerka Julie totiž vběhla pod vlak. Bylo jí 9. Svět se ve vteřině zhroutil celé naší rodině a okolí bylo vystaveno situaci s níž si málokdo uměl poradit. O 11 měsíců později tragicky zemřela moje švagrová a naše rodina celou tu hrůzu prožívala znovu. Tentokrát zbyl otřesený manžel, jediná dcera a maminka.

V průběhu měsíců jsem byla v kontaktu s mnoha rodiči se stejným osudem, a to i v zahraničí. Kromě společné bolesti jsem ale vypozorovala jednu zásadní věc. Zaměstnavatelé naprosto nedokázali s těmito rodiči komunikovat a připravit sebe i je na návrat do zaměstnání. Spousta lidí dopadla tak fatálně, že už nikdy pracovat nezačali a nebo se do staré práce nevrátili a začali “s čistým štítem” úplně někde jinde. Školy v případě jednání s pozůstalými dětmi, sourozenci a rodinou selhávají úplně a dělají “mrtvé brouky” a své žáky nechávají napospas davu.

Čím víc jsem s rodiči a rodinami mluvila, tím víc mi to přišlo absurdní. Nejen že se v takové situaci nedovoláte psychologické pomoci, ale vlastně neexistuje ani jakýsi “kruh bezpečí a intergrace”, který by dal lidem šanci se pomalu začlenit, cítit se natolik bezpečně, aby měli odvahu začít zase normálně žít.

Spojila jsem se se sdružením Dlouhá cesta a stala se laickým poradcem pro rodiny, kterým zemřelo dítě a snažíme se společně novým rodičům rozsvítit světlo na konci tunelu a zapojit do toho právě i školy a zaměstnavatele.

A čím víc příběhů a zkušeností jsem vyslechla a přečetla, tím víc ve mě zrála potřeba tento problém vyřešit. Lidé to chtějí umět zvládnout na obou stranách, ale neví jak.

A tak vznikl tento podpůrný program.

Chcete-li pomoci někomu konkrétnímu, dozvědět se více, či připravit školení pro vaše personální oddělení, neváhejte zavolat nebo napsat. Postaráme se do pár hodin o vaše lidi a do pár dní o vaši firmu. Uvědomujeme si naléhavost situace v níž se může jednoho dne ocitnout každý z nás.