Interim management v logistice

Logistické poradenství a procesy

Komplexní celní problematika firem

Profesní a business koučink

 Interim management v logistice

Interim v mém podání znamená vybudovat fungující tým v procesně jasném světě s nastavenými komunikačními toky napříč firmou. Nezachraňuji. Buduji spolupráci, pochopení toho, co lidé dělají, a propojuji procesy, lidi a týmy. Lidé svou práci umí jen do té míry, do jaké je jejich zaměstnavatel seznámil s jejich prací, firemními hodnotami a cíli týmu a společnosti.

Vypadl vám nečekaně manažer logistiky?

Máte v plánu posunout interního člověka na vyšší pozici v logistice?

Potřebujete postavit nefunkční tým na nohy?

 

Tak tohle je přesně práce pro mě. Vám se uleví a mě potěší, že vám mohu pomoci.

Logistické poradenství

Projekty, revize, analýzy, návrhy anebo také zapojení do týmů. Využívám k práci „Teorii úzkých míst“ a buduji komunikaci a týmovost. Pracuji v kanceláři stejně dobře jako v bezpečnostních botách s lidmi na lince nebo ve skladu.

Dle vámi zadaného projektu zanalyzuji konkrétní stav, připravím projekt a společně s vašimi zaměstnanci a týmy se pustíme do realizace.

Zajistím hladký průběh implementace nového softwaru od příprav až po konečné zaškolení celého týmu. Připravím návody, popíši nové procesy a po zaškolení předám funkční oddělení.

Součástí mého poradenství a konzultací je práce s týmy a budování týmů. Pokud chcete, aby vaše výsledky byly dlouhodobého charakteru, budeme si rozumět. Krátkodobé cíle nejsou v mém portfoliu spolupráce k dispozici.

Celní problematika

Zreviduji procesy ve firmě a navrhnu efektivnější řešení.

Zjednoduším komunikaci s vaším celním zastoupením anebo doporučím vhodnou firmu.

Připravím vaši firmu na AEO registraci, a ta se fakt vyplatí, protože vás celní úřad méně kontroluje.

Zastoupím vás při jednání s celním úřadem. Většinou při velkých celních kontrolách, kdy chybí ve firmě specialisté a celní zastoupení na to nemá personální kapacity.

V současné době se tento obor nikde nevyučuje a lidé s praxí se vytratili spolu s příchodem EU, tak se zbytečně netrapte a nepodstupujte rizika mající vliv na DPH, výši cla a z nich pak vyplývající pokuty. Jednou vše nastavíme a pak jen udržujeme.

Celní zařazení zboží (HS kódy TARRIC)

V tom jsem opravdu dobrá, a navíc mě to baví.

Je to časově dost náročné, ale trvalé. Jednou vše vytvoříme a pak stačí systém jen udržovat a aktualizovat nové položky a změny v celním sazebníku.

Zkontroluji nebo vytvořím databázi vašich dílů a jejich celních zařazení a původů. Je potřeba to mít v pořádku pro Import/Export/Intrastat.

Propojím databáze s celním zastoupením.

Vytvořím komunikační proces pro řízení celních zakázek.

Cena za zpracování databáze s celním zařazením je 20/Kč za položku (bez DPH).

Profesní a business koučink

Každý člověk je na něco dobrý. Jen je třeba zjistit a umět využít potenciál vašich zaměstnanců tak aby firma prosperovala a zaměstnanec byl spokojený, oceněný a sebejistý.

Vnímáte, že jeden z vašich manažerů potřebuje podporu, kterou mu interně nedokážete poskytnout?

Potřebujete pomoci s výběrovým řízením do oblasti logistiky?

Chcete zjistit, jestli jste správně tam, kde jste a jaké zaměstnání nebo činnosti jsou pro vás vhodné s ohledem na vaše znalosti, záliby a sny?

Reference

 

Assa Abloy PDS, Ostrov u Stříbra 

Air Power s.r.o., Plzeň

Gerlach s.r.o. Plzeň

Faiveley Transport s.r.o., Plzeň